24. 06. 2024, 17:22:23

zažívám doma domácí násilí

Popis situace paní Lucie

Lucie žije v Praze 7 společně s manželem a pětiletou dcerkou. Manžel začal mít před dvěma lety problém se zvládáním alkoholu, který vyústil v násilné chování vůči Lucii. Ta se bojí manžela opustit, protože nemá kam jít a bojí se, že ji manžel stejně objeví a vezme ji dcerku. Rodiče Lucie žijí mimo Prahu a o její situaci neví.

Co může paní Lucie ve své situaci udělat

Lucie může mít pocit, že její situace je bezvýchodná a musí se z ní dostat jen vlastními silami. Naštěstí to tak úplně není. Lucie má možnost oslovit některou z organizací pro pomoc obětem domácího násilí, které jí mohou pomoci například s hledáním bydlení, o kterém její partner nebude vědět, pomoci jí s vyřízením všech formalit nebo jí poskytnout psychologickou pomoc. 

Aplikace Bright Sky je určena lidem, kteří žijí v násilném vztahu, nebo mají podezření, že někdo v jejich okolí v takovém vztahu žije. Může Lucii pomoci najít pomoc, či ji pomoci s řešením životních situací, ve kterých si neví rady.

Lucie se cítí nejistě, protože si není jistá tím, kam by s dcerkou šla. Pro případy nouze má Praha 7 k dispozici tzv. krizový byt, ve kterém je možné po přechodnou dobu zůstat. Více informací a žádost o něj je možné podat na Odboru sociálních věcí.

Pokud se Lucie cítí ohrožená nebo zažila násilné chování, měla by v každém případě kontaktovat Policii ČR tísňovou linku 158. 

Důležité kontakty:

Oddělení sociální práce:

Azylový dům:

Bílý kruh bezpečí:

Acorus:

Senior telefon - Život:

OSPOD:

Nepomohla vám žádná z těchto situací? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze za účelem odpovědi na Vaši zprávu. Detaily na stránce Ochrana osobních údajů