19. 05. 2024, 07:48:34

opouštím vězení

Popis situace paní Julie

Julie po dvou letech opouští výkon trestu. Ve vězení ji předem navštívil kurátor a pomohl ji sepsat seznam věcí, které je potřeba zařídit. Čeká ji hledání bydlení a práce. Před nástupem do výkonu trestu bydlela Julie v Praze 7, kde má také trvalé bydliště. 

Co může paní Julie ve své situaci udělat

Probační úředník byl Julii přidělen před opuštěním výkonu trestu. I po opuštění vězení je potřeba s ní nadále udržovat kontakt. Probační úředník může Julii pomoci s praktickými záležitostmi, které je potřeba vyřídit.

Kurátor městské části navštívil Julii ve vězení před jejím propuštěním. Společně vytvořili seznam věcí, které je potřeba zařídit. Kurátor je Julii nadále k dispozici a pomůže jí nacházet a uskutečňovat další kroky, které jsou potřeba k jejímu návratu do běžného života.

Julie může ve své situaci narazit na různé praktické záležitost, které bude potřeba vyřídit. Pokud by ji nestačila spolupráce s probačním úředníkem, či kurátorem, nebo se jednoduše jen bude chtít potkat s někým s podobnou zkušeností, může kontaktovat některou z neziskových organizací tomuto tématu se věnující. Například neziskovou organizaci Rubikon.

Největším portálem s nabídkami práce je u nás jobs.cz. Předtím než bude Julie žádat o práci, bude si muset připravit životopis. Jak na to si může přečíst například tady. 

Na Úřadě práce mohou Julii poradit s hledáním nové práce, případně jí nabídnout rekvalifikační kurz a do doby, než najde práci, pomoci s dávkami, které jí mohou pomoci se živobytím. 

Důležité kontakty:

Odbor sociálních věcí - kurátor:

Nezisková organizace
RUBIKON CENTRUM:

Probační a mediační služba:

Nepomohla vám žádná z těchto situací? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze za účelem odpovědi na Vaši zprávu. Detaily na stránce Ochrana osobních údajů