19. 05. 2024, 07:53:29

osoby bez přístřeší

Popis situace pana Marka

Marek žil v bytě v Praze 7, kde měl také trvalé bydliště. Bohužel z tohoto bytu se musel před půl rokem odstěhovat a nepodařilo se mu najít jiné bydlení. Od té doby zůstává v ubytovně. Poslední dva roky pobírá Marek velmi nízký invalidní důchod, proto se mu občas stane, že ke konci měsíci mu nezbývají peníze ani na potraviny. Markovi vznikl dluh na jízdném u Pražského dopravního podniku. 

Co může pan Marek ve své situaci udělat

Kurátor může Markovi pomoci najít kroky, které mu pomůžou stabilizovat jeho situaci. Může mu pomoci s vyřízením úředních dokumentů, poradit mu, zda by neměl nárok na další dávky, doporučit mu dluhové poradenství a mnoho dalšího. 

Městská část má pro kritické případy k dispozici několik balíčků se základními potravinami, či dalším nezbytným materiál. Pokud se Marek dostane do situace, kdy mu finance nedovolí nakoupit si potraviny, může zkusit oslovit kurátora, zda některý z balíčků není k dispozici.

Pokud by Marek chtěl dlouhodobě vyřešit svou bytovou situaci a opustit ubytovnu, může možná řešení této situace konzultovat na úřadě v Kontaktním místě pro bydlení

Důležité kontakty:

Oddělení sociální práce - kurátor:

Rubikon centrum:

Probační a mediační služba:

Nepomohla vám žádná z těchto situací? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze za účelem odpovědi na Vaši zprávu. Detaily na stránce Ochrana osobních údajů