19. 05. 2024, 06:13:01

Duševní onemocnění

Popis situace paní Lenky

Lence je 25 let a v Praze 7 žije od narození. Před 5 lety byla Lence diagnostikována schizofrenie. Pobírá částečný invalidní důchod. Většinu času funguje Lenka samostatně. Jsou některé aktivity, se kterými potřebuje pomoci. I přesto že se snaží, nedaří se Lence najít alespoň částečný úvazek, nebo brigádu.

Co může Lenka ve své situaci udělat

V Praze existuje několik neziskových organizací, kteří poskytují podporu lidem s různým duševním onemocněním. Jejich pomoc může mít různé podoby: setkání s lidmi v podobné situaci, praktické rady v řešení různých životních situací, čí pomoc s navázáním dalším potřebných služeb. Takovými organizacemi jsou například Fokus Praha, Česká společnost pro duševní zdraví nebo Diakonie ČCE.

Úřady práce pravidelně nabízí rekvalifikační kurzy, které by Lence mohly pomoci s nalezením nového pracovního místa. Informace o nabídce rekvalifikačních kurzů najde Lenka v Kontaktním pracovišti Úřadu práce.  

Různé organizace v Praze nabízí možnosti zaměstnání na tzv. chráněných místech, která jsou určená lidem s psychiatrickou diagnózou. Lenka se může po těchto místech porozhlédnout. Chráněná místa je možné nalézt například zde: Fokus Praha, Café Na půli cesty nebo Mezi řádky.

Důležité kontakty:

Oddělení sociální práce:

Fokus Praha:

Nepomohla vám žádná z těchto situací? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze za účelem odpovědi na Vaši zprávu. Detaily na stránce Ochrana osobních údajů