24. 07. 2024, 23:37:40

opouštím dětský domov

Popis situace pana Davida

David vyrůstal v dětském domově. Nyní se chystá ho opustit a přestěhovat se do Prahy 7, kde má také nové trvalé bydliště. Bohužel se mu ale nedaří najít žádný pronájem. Nejraději by se přestěhoval do spolubydlení. V současné chvíli má brigádu, ze které zvládne pokrýt svoje hlavní náklady, ale rád by si našel práci na plný úvazek.

Co může David ve své situaci udělat

V budově úřadu městské části se nachází Kontaktní místo pro bydlení, kde občas někdo poptává spolubydlení. Stojí tedy za to, aby se David zkusil zeptat, zda není někdo další, s kým by mohl bydlení hledat společně. 

Největším portálem s nabídkami práce je u nás jobs.cz. Předtím než bude David žádat o práci, bude si muset připravit životopis. Jak na to si může přečíst například tady. 

Na Úřadě práce mohou Davidovi poradit s hledáním nové práce, případně mu nabídnout rekvalifikační kurz a do doby, než najde práci, pomoci s dávkami, které mu mohou pomoci se živobytím. 

Pokud si David není jistý tím, co všechno může ve své situaci dělat, může se obrátit na kurátora města, který mu poradí s dalšími kroky.

Důležité kontakty:

Oddělení sociální práce - kurátor:

Seznam sociálních kurátorů úřadů městských částí Praha 1 - 22:

Úřad práce pro Prahu 7:

Kontaktní místo pro bydlení:

Poradna při finanční tísni:

Nepomohla vám žádná z těchto situací? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze za účelem odpovědi na Vaši zprávu. Detaily na stránce Ochrana osobních údajů